Prestige - Shiraz

Presige - Muškát

Shiraz

Suché červené víno

Oblast:

Galileje

Odrůdy:

Shiraz

Proces výroby vína:

Hrozny se sklízejí v noci a do vinařství se přepravují těsně před úsvitem. Ve vinařství hrozny procházejí odstopkováním a šetrným drcením. Alkoholové kvašení začíná při teplotě 25 °C, aby se zachovalo aroma hroznů a vytvořilo se vyvážené tělo vína, které je příjemné v mládí. Proces fermentace trvá 5-7 dní, než se lisuje a pokračuje až do jablečno-mléčné fermentace. Víno dále zraje o něco déle v tancích s určitým kontaktem s dubem, poté se směs vybere a stáčí do lahví.

Poznámky k degustaci:

Prestige Shiraz z vinařství Binyamina je bohaté víno s krásnou purpurově rubínovou barvou. Vychutnává si ho jako mladé víno s brzkým vzcházením lesních plodů, trochou koření a kouřovou kvalitou, která je pro tuto odrůdu charakteristická. Chuť je dráždivá, jemná a ovocná a stejně jako ostatní vína této série se nejlépe podává mírně vychlazená. Při správných podmínkách skladování bude víno dobře zrát po krátkou dobu dvou až tří let. Ale místo toho, abyste se snažili čekat, otevřete ho a užijte si ho, dokud jste mladí.

 

Muškát

Polosuché bílé víno

Oblast:

Galileje

Odrůdy:

Muškát Canelli

Proces výroby vína:

Hrozny muškátu se sklízejí, když je optimální aromatické zrání. Po příjezdu do vinařství a po odstopkování a jemném drcení se hrozny lisují, aby se z nich extrahoval mošt. Po přirozeném vyčiření musí chlazené rostliny začít alkoholové kvašení v nerezových tancích při nízkých teplotách, aby se zachovalo aroma typické pro tuto odrůdu. Po dokončení kvašení víno prochází stabilizací a je vybrána finální směs, která je odeslána k lahvování.

Poznámky k degustaci:

Teva Muscat se vyznačuje čirou a lesklou světle žlutou barvou. Vůně uvolňuje tropické a květinové tóny, charakteristické pro tuto odrůdu. Chuť je ovocná a osvěživě šumivá s jemnou sladkostí vyváženou příjemnou kyselinkou. Víno má lehký, velmi ovocný a sladký charakter a uspokojí jak nováčky, tak zkušené pijáky vína. V Izraeli je považována za relativně starou odrůdu a je oblíbená vinaři z úrodných pěstitelských oblastí středního a jižního Izraele.